۴۲۱۸۳۰۰۰ - ۰۲۱

توسعه دهنده پورت سریال پاناسونیک ( PanaAdapter ) :


برای ارتباط با سانترال های پاناسونیک بسته به مدل آنها دو نوع راه ارتباطی وجود دارد. نوع اول ازطریق پورت سریال RS232 و کابل رابط سریال و نوع دوم از طریق شبکه و ارتباط TCP با پورت 2300 که بسته به نوع سانترال فرق می کند. به عنوان مثال برای ارتباط با سانترال با مدل های TES 824 ، و یا سری های مختلف TDA باید از کابل RS232 (سریال) استفاده نمود و برای سانترال با مدل های TDE از پورت سریال و اتصال شبکه ای ومدل NS فقط از طریق شبکه ارتباط را برقرار کرد.
اما نکته حائز اهمیت در این دو نوع ارتباط این می باشد که تنها یک سیستم می تواند به سانترال وصل شده و اطلاعات دستگاه را دریافت نماید. برای اینکه بتوان با چند سیستم مختلف از طریق شبکه به اطلاعات سانترال دسترسی پیدا کرد شرکت تیبا سامانه نرم افزار PanaAdapter را ارائه نموده است.

توسعه دهنده پورت سریال پاناسونیک  ( PanaAdapter )


در حقیقت نرم افزار PanaAdapter روی سرور مجموعه نصب می شود و با سانترال ارتباط برقرار می کند. این نرم افزار همیشه با سانترال در ارتباط بوده و تمامی اطلاعات آن را دریافت میکند.
در نهایت بقیه سیستم ها تحت شبکه می توانند به عنوان Client از طریق TCP با همان شماره پورت SMDR پاناسونیک 2300 به نرم افزار PanaAdapter وصل شوند (با این فرض که گویی به خود دستگاه سانترال وصل شده اند ) و اطلاعات را همزمان دریافت نمایند.
PanaAdapter در اصل SMDR سمت سانترال را شبیه سازی می کند و سیستم می تواند برای دریافت اطلاعات به جای سانترال به نرم افزار وصل شود.

در صورتی که هیچ یک از Client ها به PanaAdapter متصل نباشند این نرم افزار تمامی داده های دریافتی را ذخیره کرده و به محض اتصال اولین Client همه آن ها را ارسال می کند. در صورت اتصال همزمان چند Client اطلاعات به همه آنها ارسال می شود.